layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Przedsiębiorco! Załóż profil zaufany (eGO)

Plakat Profil Zaufany 160Od 1 stycznia 2018 roku JPK_VAT będą wysyłać mikrofirmy, czyli firmy zatrudniające do 10 osób i osiągające do 2 mln euro obrotów, które składają deklaracje VAT-7Iub VAT-7K, także jednoosobowe działalności gospodarcze. Tym samym ostatnia grupa firm dołączy do podmiotów, które obowiązuje JPK_VAT. Pierwszy plik JPK_VAT mikrofirmy wyślą do 26 lutego 2018 r. za styczeń. Następnie do 25. dnia każdego miesiąca (jeśli 25. dzień miesiąca wypada w dzień wolny od pracy, plik należy wysłać w następnym dniu roboczym). JPK_VAT wysyła się miesięcznie, nawet jeśli finny rozliczają się kwartalnie.

Obowiązek JPK_VAT oznacza obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT. W razie stwierdzenia nieprawidłowości w JPK_VAT przedsiębiorca otrzyma SMS lub e-mail z prośbą o korektę, co będzie mógł uczynić bez ponoszenia konsekwencji.

Kluczowym elementem prawidłowego wysłania JPK_VAT jest jego autoryzacja (plik JPK_ VAT trzeba uwierzytelnić). Do tego służy m.in. bezpłatny profil zaufany (eGO).
Dlatego niezwykle ważne jest, aby przedsiębiorcy zakładali profil zaufany (eGO) już teraz i nie czekali z tym do ostatniego momentu. Dzięki temu podatnik zyska pewność, że w dniu wysyłki będzie gotowy oraz właściwie zautoryzuje i podpisze JPK_VAT.

W związku z powyższym Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, uprzejmie prosi o wsparcie w przekazywaniu informacji dotyczących możliwości zakładania profilu zaufanego (eGO).

Gdzie można szukać pomocy przy JPK_VAT?

Plakat Profil Zaufany

Żródło:
Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie

 Pamiętej o JPK_VAT 

logo przedsiebiorcza Copy

520x100 interreg Pl Sk Podkarpackie 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

rzeszow airport 460

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc