layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Polski Jazz 360 stopni - koncert zespołu Patryk Gruszecki Trio w Przemyślu

przemysl patrycjusz gruszecki160Centrum Kulturalne w Przemyślu znalazło się wśród instytucji kultury z całej Polski wybranych do projektu „Polski Jazz 360°”, którego organizatorem jest Fundacja „Polski Jazz”. Jednocześnie otrzymało logo „Jazzowy Dom Kultury”. W ramach projektu organizatorzy zapraszają 9 listopada o godzinie 19:00 do klubu Piwnice na koncert zespołu Patryk Gruszecki Trio, w skład którego wchodzą wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej.

Patrycjusz Gruszecki Trio

Zespół, w skład którego wchodzą wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej: pianista, kompozytor, aranżer, jeden z zaledwie kilku polskich przedstawicieli organów Hammonda - Kajetan Galas, perkusista, określany przez muzyków młodego pokolenia mianem "Polskiego Arta Blakey" - Zbigniew Lewandowski oraz trębacz - Patrycjusz Gruszecki, to doskonały przykład połączenia wieloletniego estradowego doświadczenia ze świeżym spojrzeniem na muzykę jazzowa. "Patrycjusz Gruszecki Trio" prezentuje materiał z płyty "Something About" zawierającej dwanaście kompozycji lidera. Lider zespołu został wybrany polskim jazzowym wykonawcą roku 2017, a płyta została polską jazzową płytą roku 2017 wg. czytelników JazzPRESSu oraz słuchaczy RadioJAZZ.FM.

Patrycjusz Gruszecki

Założyciel i leader zespołu to trębacz, kompozytor, aranżer a także wokalista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu w klasie Piotra Wojtasika. Krytycy dostrzegają w jego grze ogromną pasję połączoną z precyzją wykonawczą. Dynamika i żywiołowość koncertów artysty wywierają na słuchaczach z całej Europy niesamowite wrażenie oraz wzbudzają entuzjazm.

Skład zespołu:

Patrycjusz Gruszecki – trąbka, flugelhorn
Kajetan Galas – pianista i hammondzista
Zbigniew „Levandek” Lewandowski - perkusja

Recenzje:

"I miałem szczery problem żeby wybrać dla Państwa jeden utwór dlatego ze wszystkich dwanaście jest znakomitych... [...] Co za fantastyczny album - Something About, ja bym chciał żeby ta płyta zawędrowała pod strzechy, zeby Pan Patrycjusz przyglądał się nam z okładek wielu pism..."

Marcin Kydrynski, Polskie Radio Program 3

"Gruszecki, Galas i Lewandowski - grając wyłącznie kompozycje lidera - stanowią team zwarty jak pięść Bruce'a Lee, uderzając niespecjalnie mocno, za to z gracja i idealnie w punkt. Co za słodki nokaut !". "Something About jest kolejnym dowodem na to, ze są miejsca, gdzie muzyka rodzi się po prostu lepsza niż gdziekolwiek indziej"

Adam Domagała, zdzezemlzej.blogspot.com

"The Music is well behaved mainstream Jazz, with solid compositions and great Swing/Groove feel, which sways the listener's body involuntarily from start to finish. [...] "Overall this is a splendid debut album, catering to the listeners on the lighter side of the Jazz spectrum, but still excellent in every way, with an atypical lineup and sound, which is fresh and very effective. Wholeheartedly recommended !"

Adam Baruch, polish-jazz.blogspot.com

"Patrycjusz Gruszecki dysponuje silnym i stylowym dźwiękiem, piękną fraza i dostrzegalna w każdym momencie swoboda i naturalnością. Kompozycje mimo czerpania z klasycznych źródeł, mienia się pomysłowością i specyficznym klimatem odkrywającym osobisty styl muzyka"

Robert Ratajczak, longplayrecenzje.blox.pl

"Trio zrealizowało subtelnie i z gracja zamysł kompozytorski trębacza, niewiele gubiąc z własnej kreatywnej impresyjności. To ważna płyta nie tylko w dyskografii muzyków, ale także w polskim jazzie".

Dionizy Piatkowski, Era Jazzu

http://www.ck.przemysl.pl/ck/

przemysl patrycjusz gruszecki

 Pamiętej o JPK_VAT 

logo przedsiebiorcza Copy

520x100 interreg Pl Sk Podkarpackie 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

rzeszow airport 460

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc