layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Spektakl Haśka na Dzień Kobiet w Teatrze Maska

200221 haska1

Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy na spektakl „Haśka” w reż. Michała Chołki do Teatru Maska w Rzeszowie.

„Haśka” to spektakl inspirowany historią życia i poezją Haliny Poświatowskiej, a także wielką i ostatnią miłością poetki do aktora Jana Adamskiego. Na podstawie listów miłosnych poetki oraz wspomnień aktora widzowie zanurzają się w zapomnianą historię wielkiego uczucia, wspólnych podróży i wypraw ciężko chorej Haliny Poświatowskiej. Całe życie i twórczość Haliny Poświatowskiej to temat na film, sztukę, książkę. To wielka pochwała życia, miłości, pędu do wiedzy i samorealizacji pomimo stale towarzyszącej ciężkiej choroby serca. To ujmująca poezja, listy, podróże i bogaty świat wewnętrzny, który w nowatorski sposób twórcy chcą pokazać szerokiej publiczności.

Tak o tej miłości pisał Marek Różycki jr: „Ostatni rok jej życia spędzali jednak głównie osobno. Adamski pracował w teatrze w Rzeszowie. Halina, zbyt wyczerpana chorobą, by go odwiedzać, pisała nocami pełne tęsknoty listy. Marzenia miała w nich dojmująco zwyczajne... – wspólne wakacje w Rzeszowie, wieszanie obrazków na ścianach, maciejka kwitnąca pod oknem.”

Spektakl łączy w sobie kilka gałęzi sztuki od przejmującej gry aktorskiej Małgorzaty Pruchnik-Chołki i Pawła Gładysia, poprzez improwizowaną muzykę wykonywaną na żywo przez Tomasza Nowaka (trąbka), Michała Szkila (pianino) i Jakuba Kozłowskiego (kontrabas), okraszoną komentarzem lirycznym Bartłomieja Skubisza „Eskaubei”, aż po multimedialne projekcje nadające klimat całości, za które odpowiada Kuba Kowalski. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest znany z Teatru im. Wandy Siemaszkowej – Michał Chołka.

„Haśka” odbędzie się 9 marca 2020 r. o godz. 19:00 w Teatrze Maska przy ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie.

Bilety w cenie 35 zł można zakupić w dniach 20.02 – 9.03.2020 w godz. 9:00 – 17:00 w Ladzie Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 14 w Rzeszowie (II piętro). Od 20.02.2020 będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie Lady Rzeszowskiej www.lada.rzeszowska.org.pl

Więcej informacji o produkcji spektaklu i imprezach towarzyszących można znaleźć na stronie Fundacji Rzeszowskiej www.haska.rzeszowska.org.pl i www.fb.com/fundacjarzeszowska.

200221 haska

 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

 

rzeszow airport 460

 

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc