layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Akademia Programowania w Przemyślu

180830 orderPodczas Order of Code Academy w Przemyślu spotka się młodzież, która będzie poznawać się, inspirować, pogłębiać wiedzę o algorytmach, a także o pracy programisty.

Order of Code Academy to pierwsza na Podkarpaciu akademia programowania dla młodzieży potrzebującej wsparcia w olimpiadach informatycznych.

Akademia odbędzie się w dniach 16-21 września na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Podczas pięciu intensywnych dni uczestników czekają m.in. kontesty (rozwiązywanie zadań) czy wykłady z algorytmiki z dr Andrzejem Dyrkiem z V LO w Krakowie.

Order of Code Academy jest kontynuacją współpracy Fundacji Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” z firmą Order of Code Sp. z o.o., dzięki której w Przemyślu odbyło się już pięć edycji Konkursu informatycznego „Order of Code”.

Głównym organizatorem Order of Code Academy jest Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji”. Współorganizatorami są: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz firma Order of Code sp. z o.o.
Order of Code Academy odbędzie się pod patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Dlaczego Order of Code Academy?

Według danych ze strony Forbes, w 2006 roku na kierunkach informatycznych studiowało w Polsce ponad 100 tys. młodych ludzi. Obecnie ich liczba nieznacznie przekracza 75 tys., co wynika z niżu demograficznego, którego jesteśmy świadkami. Niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii w Polsce szacuje się na 50 000. Do końca 2020 roku na świecie będzie brakowało ponad milion programistów.
Subiektywnie o Order of Code Academy - pytamy Wita Więcha, CEO Order of Code Sp. z o.o.:

"Kiedy byłem uczniem nie było konkursów informatycznych ani obozów. Dostępność do sprzętu komputerowego była ograniczona, a profesja była dla wybrańców. Dziś sytuacja bardzo zmieniła się, ale pozostaje wciąż to, że zdolni młodzi informatycy rzadko współpracują ze sobą i spędzają czas w izolacji korzystając ze świata wirtualnego. Organizując obóz mam nadzieję na nawiązanie jakichś relacji między utalentowanymi uczniami i przełamanie tej izolacji. W przeszłości miałem styczność z utalentowanymi uczniami liceum, którzy nie mieli możliwości dalej rozwijać się, gdyż program nauczania z informatyki był dla nich zbyt ubogi. Celem obozu jest wypełnienie tej luki".

Przemyśl i dołącz do profesjonalistów!

www.ooc-academy.com

https://www.facebook.com/orderofcodeacademy/

 

 Pamiętej o JPK_VAT 

logo przedsiebiorcza Copy

520x100 interreg Pl Sk Podkarpackie 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

rzeszow airport 460

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc