layout-wrota-lipiec2014-tlo

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka    slabowidzacy   epuap

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

Dzień Edukacji Onkologicznej w Rzeszowie

180219 rzeszow onkologiaSpotkania i konsultacje ze specjalistami w dziedzinie onkologii, rozmowy z pacjentami i ich rodzinami, rejestracja dawców do bazy DKMS a także możliwość badań na miejscu, na przykład cholesterolu i poziomu cukru we krwi. Wydarzenie odbędzie się w Galerii Nowy Świat.


Z roku na rok rośnie liczba chorych na nowotwory, dlatego tak ważne jest, by edukować się na ten temat i regularnie się badać. Temat chorób nowotworowych wciąż budzi wiele emocji, pytań i wątpliwości, dlatego w Rzeszowie odbędzie się Dzień Edukacji Onkologicznej.

Już 24 lutego w Galerii Nowy Świat będzie można spotkać się ze specjalistami, wykonać istotne badania i porozmawiać z osobami, które zmierzyły się z chorobą nowotworową.

Pierwszy Rzeszowski Dzień Edukacji Onkologicznej

W programie między innymi liczne spotkania z:

• lekarzem onkologiem, który odpowie na pytania odnośnie profilaktyki oraz leczenia,
• dietetykiem klinicznym zajmujący się żywieniem i dietoterapią chorych onkologicznie,
• psychoonkologiem, który pomoże wyjaśnić emocje i przeżycia związane z chorobą, również te, które trapią rodziny pacjentów,
• terapeutą uzależnień, który odpowie na pytania dotyczące nałogów, w szczególności udzieli wskazówek na temat rzucania palenia,
• położnymi, które udzielą wskazówek na temat samokontroli i samobadania piersi oraz profilaktyki raka szyjki macicy,
• fizjoterapeutą udzielającym konsultacji w zakresie: testów funkcjonalnych, terapii ruchem, biofeedbacku (tejpy, stabilizer) oraz porad na temat zdrowego kręgosłupa, dyskopatii, rwy kulszowej czy wad postawy.

Będzie możliwość wykonania następujących badań: poziom cukru, poziom cholesterolu, poziom kwasu moczowego z palca, ciśnienie krwi, poziom BMI.

W trakcie wydarzenia będzie też prowadzona rejestracja dawców szpiku do bazy DKMS. Zaplanowano pogawędki z osobami, które były dawcami, opowiedzą o życiu po zabiegu, podobnie z osobami które zmierzyły się z chorobą nowotworową.

Organizatorami wydarzenia są: Galeria Nowy Świat, Ośrodek GAMA Rzeszów, RatownictwoMedyczne24.pl.

 Pamiętej o JPK_VAT 

logo przedsiebiorcza Copy

520x100 interreg Pl Sk Podkarpackie 

 

7.12 banerek 728x90NOWY

 

rzeszow airport 460

 

muzeum kresy baner NEREUS LOGObleu fond blanc